Przekraczamy Granice 2014-2020

Fundusze mikroprojektów

W PWSZ w Raciborzu trwa rekrutacja na filologii czeskiej - polecamy !

2022-09-05
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu informuje, iż trwa rekrutacja online na studia filologiczne - język czeski. Może akurat język czeski to Twoja przyszłość...polecamy zapoznać się z ofertą.

Studenci, oprócz intensywnej nauki języka czeskiego od poziomu podstawowego (w tym roku akademickim aż 10 godzin tygodniowo), poznają literaturę, historię i kulturę Czech. Ponadto, w ramach wybieralnych modułów, realizują przedmioty z zakresu translatoryki i języka biznesu. Wykładom towarzyszą warsztaty przekładowe i konwersatoria organizowane zarówno w wyposażonych w sprzęt salach, jak i w warunkach terenowych (jednostki terenowe Straży Granicznej, zarówno w Polsce, jak i w Czechach, Uniwersytety w Ołomuńcu i Ostrawie).

Dodatkowo studenci mają możliwość wyjazdu na zagraniczne uczelnie w ramach podpisanych umów międzynarodowych. Instytut Neofilologii współpracuje intensywnie z Uniwersytetami w Ostrawie i Ołomuńcu.

Zajęcia na specjalności filologia-język czeski odbywają się popołudniami (od poniedziałku do czwartku po godz. 15.00), co umożliwia odbywanie studiów osobom pracującym.


Podajemy bezpośredni link do rekrutacji: https://www.pwsz.raciborz.edu.pl/rekrutacja/kierunki/filologia/

Adres strony facebookowej, którą prowadzą studenci bohemistyki: https://pl-pl.facebook.com/raciborscybohemisci/

Ważna - są to bezpłatne studia licencjackie.

 

Przekraczamy Granice 2014-2020 Euroregion Silesia
Projekt pt. "20 lat współpracy transgranicznej w Euroregionnie Silesia" jest współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP "Przekraczamy granice"