Przekraczamy Granice 2014-2020

Fundusze mikroprojektów

Projekt "Silesianka - szlak wież i platform widokowych Euroregionu Silesia" dobiegł końca

2022-09-19
Dzień 14 września br. był wielkim dniem dla wszystkich zaangażowanych w realizację. Po 3 latach możemy podsumować nasz projekt Silesianka - szlak wież i platform widokowych Euroregionu Silesia. Te trzy lata to okres ciężkiej pracy, upadków i wzlotów..ale na szczęście efekty są widoczne i doceniane, a to najważniejsze.

Dziękujemy wszystkim obiektom i atrakcjom na szlaku za pracę w trakcie projektu, za wsparcie i zaangażowanie. Bez każdego z Was nasza praca nie miałaby sensu. Bo szlak SILESIANKA to 34 wieże i platformy w Polsce i Czechach.

Konferencja, która odbyła się w Pałac Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim była okazją do pokazania wszystkich produktów projektu, tych inwestycyjnych i nieinwestycyjnych, w tym zaprezentowania programu lojalnościowego co uczynił Roman Tománek. Pokazaliśmy też jakie mamy plany na przyszłość w ramach kolejnego projektu "Poznaj naszą Silesianka" ... a mamy ich dużo (tą prezentację przestawiła Daria Kardaczyńska).
 

Następnie była przerwa, ale z niespodzianką ... taki tort to tylko u nas "Silesianka tort" był piękny i tak samo pyszny . Kto nie był niech żałuję .

Po przerwie była merytoryczna debata z ekspertami z dziedziny turystki ( Agnieszka Sikorska, Piotr Mielec, Adam Hajduga, Lenka Osmančíková, Petr Koudela, David Karcmar). Na tej części konferencji można było dowiedzieć się jak zarządzać szlakami turystycznymi, co tak naprawdę decyduje o sukcesie w turystyce, co trzeba robić, aby turystka przynosiła konkretne efekty finansowe i jak powinny działać zarządzający szlakiem Silesianka, by się on rozwijał.

Ostania część konferencji była poświęcona programowi INTERREG VI-A Czechy-Polska 2021-2027. Prezentacje wygłosił Kierownik WS Maciej Molak. Wiemy już co będziemy mogli realizować w nowej perspektywie UE.

Konferencja zgromadziła wielu szanownych gości przychylnych temu projektowi w tym reprezentantów szlaku i Euroregion Silesia - Stowarzyszenie Gmin Dorzecza Górnej Odry .

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w naszej konferencji i liczymy, że kolejne lata będą nam wszystkim sprzyjały w rozwoju turystyki na polsko-czeskim pograniczu.

 

Relacja na naszym FB/SILESIANKA

 

Przekraczamy Granice 2014-2020 Euroregion Silesia
Projekt pt. "20 lat współpracy transgranicznej w Euroregionnie Silesia" jest współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP "Przekraczamy granice"